Korekrorprogrammas lietošana

Pēc korektorprogrammas instalācijas tās lietošana MS Office 95 un 97 programmās ir tieši tāda pat kā angļu spellchecer lietošana. Tālāk aplūkosim tās lietošanu ar Word.

1.Vārds ir pareizs, tikai korektorprogrammai nezināms

Tādi parasti ir uzvārdi, vietu nosaukumi vai speciālie termini. Tad jānospiež podziņa Ignore. Ja paredzams, ka šis vārds būs arī tālāk tekstā sastopams, tad jānospiež podziņa Ignore All. Ja šis vārds ir sagaidāms arī citos Jūsu dokumentos (piemēram, Jūsu uzvārds), tad to var ielikt papildu vārdnīcā, nospiežot podziņu Add (Pievienot). Jūs varat vienlaicīgi lietot vairākas papildu vārdnīcas, tad Jums jāizvēlas vajadzīgā, nospiežot atvēršanas trijstūrīti blakus lodziņam ar vārdnīcas nosaukumu: Add Words To.

Gadās, ka kāds jauns vārds pirmo reizi tiek sastapts teikuma sākumā, bet tas nemaz nav vienmēr jāraksta ar lielo sākuma burtu. Tad šajā brīdī to vārdnīcai nepievienojiet, citādi korektors to vienmēr piedāvās rakstīt ar lielo burtu. Papildu vārdnīcā ievietotos vārdus programma pati neloka. Citā locījumā sastaptais vārds būs atkal jāpievieno vārdnīcai.

2. Vārds tiešām ir nepareizs

Tad tas ir jālabo. Ja starp piedāvātajiem vārdiem ir pareizais, tad atzīmējiet to ar peli un nospiediet podziņu Change (Nomainīt). Var arī divreiz uzklikšķināt peli uz šī pareizā vārda. Ja tā Jums ir tipiska kļūda, tad varat nospiest podziņu Change All, tad tiks bez brīdinājuma nomainīti visi šādi vārdi. Ar to gan nav ieteicams aizrauties. Piemēram, ja ir pazudis r burts vārdā ar, tad nomainot visus atsevišķi stāvošos a burtus, var parādīties vārdiņš ar tur, kur tas nebūt nav vajadzīgs.

Var gadīties, ka vārds ir nepareizs, bet īstais pareizais vārds netiek piedāvāts. Tas nenozīmē, ka korektorprogramma nezina pareizo vārdu, tā tikai nesaskata līdzību! Tā mēdz būt, ja vārdā ir ielaistas vairākas kļūdas vai arī notikusi netipiska pārrakstīšanās (uzsists burts, kurš nav ne gramatiski, ne fonētiski līdzīgs īstajam un neatrodas arī blakus uz tastatūras). Tad var vārdu pašrocīgi izlabot lodziņā Change To.

Vārda labošanu var izdarīt arī tekstā, nevis korektora dialoga lodziņā. To ieteicams darīt, ja pamanāt kļūdu, kura skar vairākus vārdus, piemēram izlaistu teikumu. Tad korektora dialoga lodziņš paliek neaktīvs (pelēcīgs). Pēc nepieciešamo labojumu izdarīšanas var turpināt pārbaudi, nospiežot podziņu Resume (Turpināt). Var arī pārtraukt pārbaudi, nospiežot pogu Cancel.

Tipiska neuzmanības kļūda ir kāda vārda uzrakstīšana divreiz no vietas. Piemēram: koks koks aug. Tādā gadījumā parādās paziņojums, un, nospiežot podziņu Delete (likvidēt), liekais vārds tiek izdzēsts.