Korektora opcijas un automātiskā pārbaude

Korektors var kontrolēt pareizrakstību tieši rakstīšanas laikā. Lai tas to darītu, vajag iestādīt automātisko pārbaudes režīmu (Nejauciet to ar autokorekcijas režīmu!). Tas izdarāms ar komandu Tools Options. Tad parādās Opciju lodziņš, kurā jāizvēlas Spelling:

Šis pats lodziņš parādās arī, ja pārbaudes laikā nospiež pogu Options. Ja šajā lodziņā ieliksiet ķeksīti pie Automatic Spell Checking, tad rakstīšanas laikā nepareizie vārdi tiks pasvītroti ar sarkanu viļņotu līniju. Ja uz šāda vārda nospiedīsiet labo peles pogu, tad parādīsies daži ieteicamie labojumi.

Ja piedāvājumi nesatur pareizo vārdu, tad jānospiež podziņa Spelling. Sarkanās svītras ir tikai uz ekrāna, izdrukātajā dokumentā to nav!

Opciju lodziņā arī var noteikt, vai pārbaudāmi ir vārdi, kuri sastāv tikai no lielajiem burtiem un vārdi, kuri satur ciparus. Iesakāms pārbaudīt visus, jo tad, lietojot podziņu Ignore All, var panākt, ka nepazīstamās abreviatūras, piem. NKVD un A96 visur būs rakstītas vienādi.

Tepat ir arī iespējams nozīmēt lietojamās papildu vārdnīcas, nospiežot pogu Custom Dictionaries.

Var lietot reizē vairākas papildu vārdnīcas, pievienojot tās ar podziņām Add vai New. Var arī izrediģēt lietojamo vārdnīcu, ja tajā ielikušies nepareizi vai nevajadzīgi vārdi. Neizdzēsiet papildu vārdnīcā rindiņas ar # simbolu, ja tādas tur ir! Ja reizē uz sava datora lietojat gan jaunos Rim fontus, gan vecos BaltTimes tipa fontus (valodas Latvian un Latvian Classic), tad papildu vārdnīcai neatzīmējiet valodu, atstājiet tur “none”. Tad viena un tā pati papildu vārdnīca būs derīga abiem variantiem.