Izvēlne Rīki

Pareizrakstība

Teksta pareizrakstības pārbaudītājs. Šo pašu darbību var arī veikt, nospiežot taustiņu F7. Sīkāku informāciju varēsiet iegūt nodaļā Pareizrakstības pārbaudītājs.

Sinonīmi

Ja vēlaties kādam no teksta vārdiem atrast labāku skanējumu, tad ir iespējams izmantot Sinonīmu vārdnīcu. Lai izmantotu šo iespēju, vispirms iezīmējiet vārdu, kuram vēlaties atrast sinonīmu un tad izvēlnē Rīki izvēlieties komandu Sinonīmi.

Dialogloga kreisajā malā ir izvietoti divi lodziņi, no kuriem augšējā ir redzams dotais vārds. Lodziņā Nozīmes tiek parādītas dotā vārda nozīmes. No tām izvēlieties konkrētajam tekstam visatbilstošāko un noklikšķiniet uz tās. Labajā pusē apakšējā lodziņā tiek parādīti visi izvēlētās nozīmes sinonīmi. Lodziņā Nomainīt ar sinonīmu būs redzams tas vārds, kas ir iezīmēts sinonīmu sarakstā labās puses apakšējā lodziņā.

Tāpat šajā lodziņā var būt arī ieraksts Saistītie vārdi vai arī Pretējie. Ja vēlaties redzēt tos, tad noklikšķiniet peles kreiso taustiņu uz attiecīgās rindiņas.

Ja sīkāk vēlaties apskatīt kādu no piedāvātajiem sinonīmiem, tad noklikšķiniet peles kreiso taustiņu uz izvēlētā vārda un pēc tam nospiediet pogu Apskatīt. Tagad šis vārds būs redzams lodziņā Apskatītie. Tālāk varat atkārtot iepriekš minētās darbības līdz brīdim, kad būs atrasts piemērotais sinonīms. Lai nomainītu teksta vārdu ar atrasto sinonīmu, nospiediet pogu Nomainīt.

Ja vienā meklēšanas seansā esat apskatījuši vairākus vārdus, tad iespējams atgriezties pie kāda no iepriekšējiem, ja noklikšķināsiet uz lejupvērsto bultiņu lodziņā Apskatītie vai arī nospiedīsiet pogu Iepriekšējais.

Ja tomēr teksta vārdam nav atrasts piemērots sinonīms, tad, lai aizvērtu logu un atgrieztos pie dokumenta, nospiediet pogu Atcelt.

Anagrammas

Ar šo izvēlnes komandu ir iespējams veidot vārdu anagrammas, t.i., ir iespējams atrast vārdus, kam ir tādi paši burti kā dotajam vārdam, bet tikai citā secībā. Tas ir noderīgi, sastādot krustvārdu mīklas vai kādos citos tikpat nopietnos gadījumos. Ja anagrammas veido no teksta, kas satur vairākus vārdus, tad peles norādi novieto uz šī vārda un no izvēlnes Rīki izvēlas komandu Anagrammas. Pretējā gadījumā ievadiet vārdu un izvēlieties komandu Anagrammas.

Ir iespēja arī aplūkot anagrammu piemērus. Tad, atverot logu Anagrammas, jāizvēlas poga Piemēri. Ievadiet vārdu augšējā lodziņā un nospiediet pogu Labi. Ja jūs šo vārdu vēlaties pievienot piemēru sarakstam, tad nospiediet pogu Pielikt. Ja kādu no piemēriem vēlaties izdzēst, tad nospiediet pogu Izdzēst.

Pārnešana

Ar šīs komandas palīdzību ir iespējams uzstādīt automātisko vārdu dalīšanu. Pārnesuma simboli tiek ievietoti vajadzīgajās vietās. Ja ar Tildes Rakstvedi izveidotais dokuments tiek atvērts ar kādu citu teksta redaktoru, tad pārnesuma simboli būs redzami tikai rindas beigās (tas neattiecas uz tādām programmām kā WordPad, Notepad un citiem vienkāršiem teksta redaktoriem). Pārnesuma simbolu norāda izvēlnes Rīki komandas Opcijas lappusē Pārnešanas. Ja pārnesuma simbola kods nav 31, tad tas būs redzams visās programmās.

Valoda

No izvēles saraksta izvēlieties vajadzīgo valodu.

Ja vēlaties, lai netiktu veikta pareizrakstības pārbaude, tad sarakstā izvēlieties no proofing.

Vārdu skaits

Ar šīs komandas palīdzību iespējams saskaitīt ievadītā dokumenta lapas, vārdus, simbolus, rindkopas un rindas. Visa šī informācija tiek attēlota logā, kas atveras pēc šīs komandas izvēles.

Šo logu aizver, nospiežot pogu Aizvērt.

Teksta konvertors

Ja rodas nepieciešamība dokumentu konvertēt starp Rim un Balt kodu tabulām, tad izmantojiet šo komandu.

Ja vēlaties konvertēt tikai dokumenta fragmentu, tad iezīmējiet to un nospiediet pogu Konvertēt. Ja vēlaties konvertēt visu dokumentu, izvēlieties šo komandu. Lai varētu konvertēt dokumentu, norādiet no kādas kodu tabulas uz kādu jāveic konvertācijas process. Pēc dokumenta konvertācijas pabeigšanas, logs Teksta konvertors automātiski aizveras. Ja kāda iemesla pēc nevēlaties veikt dokumenta konvertāciju, tad nospiediet pogu Atcelt.

Interfeisa valoda

Ar šo komandu ir iespējams izvēlēties interfeisa valodu, t. i., valodu, kādā būs dialoglogi un izvēlnes.

Veidnes

Ja bieži nepieciešams izmantot vienu un to pašu dokumenta formātu, tad vienreiz sagatavotu dokumentu turpmāk varat izmantot kā veidni. Veidnes jūs varat lietot, lai norādītu dokumenta noklusētu fontu, tā izmēru, krāsu u.c. formatējumu.

Šim nolūkam izveidojiet dokumentu, noformējiet to un saglabājiet, tad no izvēlnes Rīki izvēlieties komandu Veidnes.

Lodziņā Veidne jauna dokumenta veidošanai ir redzama pašreiz izmantotā veidne. Ja vēlaties izmantot citu veidni, tad nospiediet pogu Pievienot. Izvēlieties vajadzīgo un atveriet to. Pēc tam nospiediet pogu Labi. Turpmāk jaunā veidne tiks ņemta par pamatu visiem jaunajiem dokumentiem.