Kāda tad izskatījās pasaule toreiz, 1936. gada 12. janvārī, kad pasaulē nāca Raimonds Pauls. Torīt avīzē varēja izlasīt ziņu no Mārupes, ka Tīreļpurvā granāta saplosījusi lauksaimnieku, kurš no tās mēģinājis dabūt ārā kādu indi prusaku ģiftēšanai. Tā pati avīze ziņoja, ka vakar, 11. janvārī, Iekšrīgā uzlauzts un nozagts naudas skapis un kāda sieva uzbrukusi vīram ar cirvi. Taču tas nebūt nav viss, kas noticis šajā liktenīgajā rītā. Avīzēs tiek ziņots, ka izdarīta slepkavība (gandrīz kā mūsdienās) degvīna pudeles dēļ un ka kārtības un miera traucētāji Rīgā sadauzījuši veselas sešas apgaismas spuldzes.

Cilvēkiem, kas interesējas par vēsturi, ir bijis iespējams izlasīt ziņas par sensacionāliem atradumiem. Proti, kaut kur pie Daugavpils, Trepes muižas apkārtnē, ir uziets kāds vecs kaps, kas pieskaitāms pie pašiem zīmīgākajiem dzelzs laikmeta izrakumiem. Sludinājumi bija tie, kuri vēstīja par gluži vienkāršām aktualitātēm - kaut kur pazudis kaķēns, mazs, pelēks, kāds pārdod grūbu graņģi un Aizputē izplatījies vēdertīfs.

Bet ir arī vēstis, bargākas, liktenīgākas, kas piesaka to traģēdiju, kas sāksies pēc trim gadiem. Man, pāršķirstot tās dienas avīzes, likās dīvaini, ka Vācijā tiekot pieprasīta meiteņu audzināšana Spartas garā, Hitlers esot noraizējies, ka viņa doktors neesot īsts ārietis un tāpēc jāatliekot mandeļu operācija. Tā Hitlers meklē tīrus āriešus savām mandelēm, Rīgas kinoteātros demonstrē filmu "Latvijas hronika", bet pasaulē nāk Raimonds Ojārs Pauls.

(Pēc J. Petera.)

Apzīm. pt. 6

Izt. pt. 2

Teik. pr. pt. 4

Savrup. apst. 3

apz. 2

divd.t. 1