1. vingrinājums. Raksti lielos burtus, kur tas nepieciešams! Liec iederīgas pieturzīmes!
kad puika piegāja pie alas viņam bija bail iet iekšā ej tik iekšā čūska viņu skubināja es visas čūskas nomierināšu tad čūska turpināja prasi čūsku ķēniņam zelta gredzenu tā viņi izdarīja puika gāja pie ķēniņa un prasīja zelta gredzenu ķēniņš gredzenu uzreiz nedeva tad es iešu projām teica puika un devās uz durvju pusi tad ķēniņš gredzenu atdeva un izstāstīja tā noslēpumu trīs reizes apgriez un tūliņ viss piepildīsies
Atbilde(Latviešu pasakas fragments.)
2. vingrinājums. Liec pieturzīmes un raksti lielos burtus, kur tas nepieciešams! Aiz katra vietniekvārda ieraksti iekavās tā nosaukumu!
melderis nebija mierā ar savu nodzīvoto dzīvi jo visu mūžu viņš bija pavadījis īdzīgās rūpēs viņš bija sakrājis daudz naudas un beidzot apracis to zemē bet nevienam no tā nebija nekāda labuma kamēr viņš bija dzīvojis tas bija domājis tikai par sevi tagad citas pasaules gaismā viņš domāja tikai par citiem jo viņam pašam nekā vairs nevajadzēja ko tagad dara viņa meita ko viņa iesāks viena pati pamestās dzirnavās
(Pēc K. Skalbes.)
3. vingrinājums. Sakārto dotos vārdus teikumā! Vari izvēlēties dzejas vai prozas tekstu.
A
1. žilbinoši, izdevusies, svētdiena, patiešām, saulaina, bija.
2. Pēc, zaļums, vasarīgi, vēl, noputējušais, nesenā, likās, žirgts, lietus.
3. Retumis, plūsma, pāri, ezeram, viegla, pārskrēja.
4. Uzdzirkstīja, tad, sudrabaini, ūdens.
5. Spiedzieni, no, gaisā, pretējā, raksturīgie, skanīgajā, saucieni, krasta, peldētāju, svētdienas, un, atlidoja.
B
1. Pateikt, rīt, ko, varbūt, izdosies, vairs, neiznāk, šodien, jo, ar, tevi, ballē, tieši, ir, jādejo, šajā, man.
2. Valsī, tik, ar, griežamies, labi, tevi, mēs, uz, smejamies, jautri, ak, melnais, mūsos, suns, es, aizmirsis, noraugās.
3. Kāsī, vienas, mums, pietrūkst, dzērves, mēs, neapstāsim, piekusušas, dvēselei, un, klāsim, ikvienai, pāri, savus, spārnus.
4. Lāsi, no, vējš, rūgtu, dzen, lāsi, sejas.
Kāsī, ikvienas, dvēselei, vienas, mums, pietrūkst.