LATVIJAS EZERI


Latvijas neatņemama sastāvdaļa ir tās zilie ezeri. Varenais Rāznas ezers, teiksmainais Alauksta ezers, plašais Liepājas ezers, putnu dziesmās trīcošais Engures ezers, ar zivīm bagātais Burtnieku ezers, Ežezers, Usmas ezers un vēl daudzi citi ir mums mīļi un tuvi.

Latvijas teritorijā ir ap 5 000 ezeru un ezeriņu. Latvijas ezeru kopplatība ir apmēram 110 tūkstoš ha (hektāru). Ezeri aizņem 1,64 procentus no republikas teritorijas. Visvairāk ezeru ir Latgalē, bet vismazāk Zemgalē. Kuri ir paši lielākie Latvijas ezeri? Vislielākā - Rāznas ezera platība ir 5 598 ha. Nākošais ir Lubūns ar 5 000 ha platību. Ļoti aizaugušais Engures ezers ir trešajā vietā ar 4 434 ha platību. Tālāk seko Usmas, Liepājas, Burtnieku, Babītes ezers, Rušons, Sīvers, Ķīšezers, Alūksnes, Cirmas ezers, Kaņieris, Papes ezers un ar salām bagātais Ežezers.

Gandrīz visi Latvijas lielākie ezeri ir sekli. Visdziļākais Latvijas ezers ir Drīdzis - 65 metri. Daudzi Latvijas ezeri ir 30 un vairāk metru dziļi.

Latvijas ezeros ir daudz zivju. Gandrīz katrā ezerā dzīvo asari, raudas, līdakas un citas zivis. Tādas zivis kā zušus un zandartus var noķert daudz retāk. Piejūras ezeros zvejnieku tīklos atrod pat kādas butes, salakas vai vimbas.

No " Latvijas vēsture, kultūra, daba. Rīga, Lated "


Latviešu valoda starptautiskajā datortīklā WWW